The Triplet Series – 3 angielskie odpowiedniki „PIENIĘŻNY/NIEPIENIĘŻNY”

The Triplet Series – 3 angielskie odpowiedniki „PIENIĘŻNY/NIEPIENIĘŻNY”

“FINANCIAL” też często jest dobrym odpowiednikiem, ale nie w każdym kontekście, gdzie po polsku występuje “pieniężny”. I vice versa nie wszędzie, gdzie potrzebujemy słowa “financial” można użyć go wymiennie z “monetary” czy “pecuniary” – dobrym przykładem jest “financial institution”.

Warto także zapamiętać, że terminy “in kind” i “in cash” piszemy z myślnikiem, jeśli występują przed rzeczownikiem i pełnią funkcję przymiotnika. Jeśli natomiast występują po rzeczowniku, najczęściej traktuje się je jako oddzielne wyrażenie przyimkowe, a nie przymiotnik, i pisze się bez myślnika.

NA PRZYKŁAD:

LEGAL ENGLISH EXPERT - infografika_51 - wkład pieniężny

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję