Seria Czworaczki – 4 terminy na WSZCZĄĆ i WSZCZĘCIE

Seria Czworaczki – 4 terminy na WSZCZĄĆ i WSZCZĘCIE

SERIA CZWORACZKI – THE QUADRUPLET SERIES:

Legal English Expert - Initiation

Przy okazji pamiętaj, że „postępowanie” to po brytyjsku „proceedings” (zawsze w liczbie mnogiej), a po amerykańsku tak jak po polsku – „postępowanie” – „proceeding”, a „postępowania” – „proceedings”. Natomiast jeśli chodzi o nazwy kodeksów, polecam „procedure” czyli „Code of Civil Procedure”, „Code of Criminal Procedure”, „Code of Administrative Procedure”. Jest to uzasadnione m.in. tym, że w Anglii występuje akt prawny pod nazwą „Civil Procedure Rules”, a w Louisianie „Code of Civil Procedure”.

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję