Nowinki z kursu przygotowawczego do TOLES

Nowinki z kursu przygotowawczego do TOLES

Uczestnicy naszego kursu przygotowawczego do egzaminu TOLES mają dostęp do dedykowanego panelu z materiałami dotyczącymi każdych zajęć. Co tydzień dodaję tam glosariusze, fiszki, infografiki, informacje o pracy domowej, a czasem też inne ciekawostki powiązane z danym tematem. I dzisiaj właśnie wrzuciłam tam kilkunastosekundowy fragment serialu The Suits (z prawidłowym oznaczeniem go jako fair use for educational purposes oraz z informacjami o źródle i twórcach). W tym fragmencie bohaterowie serialu rozmawiają o trzech elementach standardowo wymaganych w common law do uznania umowy za ważną: offer, acceptance oraz consideration. Na zajęciach objaśniamy zwykle consideration jako something of value mutually exchanged between the parties, zaś Mike z The Suits wyjaśnia to w tym fragmencie jako „quid pro quo, you both get something”. Polskim odpowiednikiem słowa consideration w tym kontekście jest świadczenie.
Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2020. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego.

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję