My favourite words in Legal English

My favourite words in Legal English

Myślę, że nie muszę już was przekonywać do tego, że jestem pasjonatką Legal English. A jako taka, delektuję się pewnymi słowami, które brzmią dla mnie jak wspaniała muzyka. Dziś przedstawię wam 5 takich słów, przykład ich użycia i nagranie wymowy.

CONTENTIOUS – sporny

UNEQUIVOCALLY – jednoznacznie

TRANSPIRE – wynikać, okazywać się

UNANIMOUS – jednomyślny, jednogłośny

GRATUITOUS – nieodpłatny, bezpłatny

Przykład:

This issue is not contentious as it unequivocally transpires from the resolution that shareholders granted unanimous consent to the gratuitous disposal.

Posłuchaj tego zdania:

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję