Przecinki na kropki, kropki na przecinki – czyli PISOWNIA LICZB po angielsku

Przecinki na kropki, kropki na przecinki – czyli PISOWNIA LICZB po angielsku

Najfajniejsze są proste zasady i najfajniej jak wszyscy je znają. W tym przypadku zasada jest prosta, ale niestety wiele osób jej nie zna. A jej nieznajomość może mieć czasem poważne skutki. Kiedy napiszesz w umowie 150,457 to po polsku będzie to znaczyło 150 i 457 tysięcznych, a po angielsku sto pięćdziesiąt tysięcy czterysta pięćdziesiąt siedem.

ZOBACZ GRAFIKĘ, DZIĘKI KTÓREJ Z ŁATWOŚCIĄ ZAPAMIĘTASZ DOZWOLONE OPCJE PISOWNI LICZB.

HAVE A LOOK – KEEP IN MIND – USE IN PRACTICE!

LEGAL-ENGLISH-EXPERT-przecinki

CZYLI PO PROSTU ODWROTNIE 🙂 Zresztą to nawet logicznie wynika z tego, że po polsku powiesz „jeden przecinek pięć”, a po angielsku „one point five”.

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję