Poćwicz wyrażenia przyimkowe typu HEREIN, THEREON, WHEREOF

Poćwicz wyrażenia przyimkowe typu HEREIN, THEREON, WHEREOF

Spróbuj zmienić 30 wyrażeń przyimkowych w Legalese na Plain Language. Przykład i objaśnienie: herein = in this document (czyli odwołuje się do dokumentu, w którym napisane jest dane zdanie); therein = in it / them (czyli odwołuje się do czegoś (niekonieczne dokumentu) wspomnianego powyżej); wherein = in which (czyli łączy zdanie nadrzędne z podrzędnym).

Poniżej 30 wyrażeń w Legalese. Zamień je na Plain Language zgodnie z powyższym wzorem, zanotuj swoje odpowiedzi, a potem sprawdź je TUTAJ.

1. herewith11. whereby21. thereafter
2. whereon12. therefor22. thereof
3. wherefrom13. hereto23. therewith
4. hereafter14. wherewith24. thereto
5. wherein15. herefrom25. hereon
6. wherefor16. hereof26. whereof
7. thereunder17. therein27. hereunder
8. hereby18. whereto28. therefrom
9. herein19. herefor29. thereon
10. whereafter20. thereby30. whereunder

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WYJAŚNIEŃ I MNÓSTWO PRZYKŁADÓW Z ORYGINALNYCH AKTÓW PRAWNYCH?

Znajdziesz je w moim Szkoleniu Online z Legalese. Otrzymasz je gratis, kupując pakiet dwóch moich książek:

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2020. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego.

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję