Legal English Expert | 25 zdań z ksh – naucz się je samodzielnie tłumaczyć!
 

25 zdań z ksh – naucz się je samodzielnie tłumaczyć!

25 zdań z ksh – naucz się je samodzielnie tłumaczyć!

Zrób poniższy quiz, polegający na uzupełnieniu luk w przygotowanym przeze mnie tłumaczeniu 25 zdań z ksh.

Jeśli chcesz sobie utrwalić angielskie odpowiedniki następujących zwrotów występujących w poniższym quizie:

ustawa, tworzenie i rozwiązanie spółki, spółka osobowa, spółka kapitałowa, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna, stosować się odpowiednio, umowa spółki, statut spółki, zgromadzenia wspólników, walne zgromadzenia, udziały, akcje, spółka dominująca, spółka zależna, spółka powiązana, zastawnik, użytkownik, większość bezwzględna, zarząd, rada nadzorcza, powołać/odwołać członka zarządu/rady nadzorczej,

znajdziesz je wszystkie – w łatwej do zapamiętania formie – w mojej książce: Infographic Legal English (75 zł) aktualnie dostępnej także w pakiecie z książką Advanced Legal English for Polish Purposes i dwoma bezpłatnymi bonusami: szkoleniem online z Legalese oraz pakietem materiałów dodatkowych (nagraniami audio, fiszkami, testami do książki Infographic Legal English)  (150 zł – 10% z kodem rabatowym: PROMOCJAPAKIET).

Fill in the gaps in the Polish translation

Autorka tłumaczenia: Anna Młodawska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

PREZENT za zapisanie się na newsletter
50 ZDAŃ PO ANGIELSKU
PRZYDATNYCH DLA PRAWNIKA PODCZAS ROZMOWY Z KLIENTEM (TABELE, AUDIO, FISZKI, TEST)
Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Transkrypt Anna Młodawska. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na podstawie zgody, którą w każdej chwili można wycofać. Administratorem danych będzie Transkrypt Anna Młodawska, ul. Marszałkowska 111, 00-102 Warszawa. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych zostały opisane w polityce prywatności (link w stopce strony).
Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW oraz Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW. Przez ponad 10 lat prowadziła w Warszawie biuro tłumaczeń prawniczych i stacjonarną szkołę Legal English „Transkrypt”. Aktualnie mieszka w Kanadzie i studiuje prawo na University of Toronto, kontynuując z nieustającą pasją nauczanie polskich prawników i tłumaczy online. www.facebook.com/transkrypt www.instagram.com/legalenglishexpertStrona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję