11 infografik z terminologią ze studiów

11 infografik z terminologią ze studiów

Poniżej 11 infografik z terminologią, którą wybrałam dla Was (i przetłumaczyłam) z zeszłotygodniowych zajęć na studiach prawniczych na University of Toronto. Enjoy!

Ps. Dla mnie to niesamowite uczucie słyszeć na żywo, jak anglojęzyczni prawnicy tak swobodnie żonglują słowami i wyrażeniami, którymi posługiwałam się przez lata w swoich książkach i kursach; które czytałam w różnych źródłach, aktach prawnych, podręcznikach; które przez lata używałam w swoich tłumaczeniach, ale dopiero teraz dostrzegam, jak bardzo moja wcześniejsza wiedza była teoretyczna i w pewnym sensie sztuczna. Teraz dopiero czuję się jak ryba, która całe dotychczasowe życie spędziła w akwarium, a teraz została wreszcie wypuszczona na wolność.

 

Dziękuję, że uczysz się Legal English ze mną!

Anna Młodawska


Wszelkie prawa zastrzeżone. © Anna Młodawska 2014-2019. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego. 

Anna Młodawska
anna.mlodawska@legalenglishexpert.pl

Anna Młodawska – autorka dwóch podręczników: „Advanced Legal English for Polish Purposes” oraz "Infographic Legal English", tłumaczka przysięgła języka angielskiego, lektorka Legal English posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu prawników i tłumaczy we własnej szkole, w warszawskich kancelariach oraz w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, absolwentka anglistyki UW, Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy UW, Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW oraz studiów Global Professional Master of Laws na University of Toronto w Kanadzie.Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję