Proste słowo: „issue” – wiesz co znaczy, prawda? Ale czy na pewno?

Proste słowo: „issue” – wiesz co znaczy, prawda? Ale czy na pewno?

Surprise! „Issue” to też „potomstwo”, na które możesz oprócz tego powiedzieć: “posterity”, “offspring” lub po prostu “descendants” (czyli „zstępni”).

Powyżej również inne znaczenia słowa „issue”:

Z wydaniem też nie jest tak prosto: „issue” to wydanie w sensie np. wydanie magazynu lub książki, coś bardziej jak „edition”. Natomiast jeśli masz na myśli wydanie dokumentu np. przez jakiś organ, użyj raczej „issuance”. „Issuance” to też słowo, którego można używać wymiennie z „issue” na „emisję” np. papierów wartościowych. Dodatkowo warto też wiedzieć, że wydanie przedmiotu najmu to „delivery”. I know, I know – it’s difficult, but I keep saying during my lessons that Legal English is difficult but fascinating 🙂


WIĘCEJ INFOGRAFIK DO NAUKI LEGAL ENGLISH ZNAJDZIESZ W MOJEJ KSIĄŻCE „INFOGRAPHIC LEGAL ENGLISH” (dostępnej wyłącznie w moim sklepie internetowym):

NAJKORZYSTNIEJ JEST KUPIĆ JĄ W PAKIECIE Z MOJĄ PIERWSZĄ KSIĄŻKĄ „ADVANCED LEGAL ENGLISH FOR POLISH PURPOSES” (również dostępną wyłącznie w moim sklepie internetowym), GDYŻ WÓWCZAS OTRZYMUJE SIĘ GRATIS DWA BONUSY O WARTOŚCI 95 ZŁ:


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie wpisy w dziale FREEBIES – BEZPŁATNE MATERIAŁY są przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku osób fizycznych. Zabrania się publikowania ich w jakiejkolwiek formie (w tym na innych stronach w Internecie) oraz wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym do prowadzenia lekcji języka angielskiego.

Nowe hasła w słowniku
i nowe wpisy na blogu
są dodawane
każdego tygodnia
Prezent za zapisanie się na newsletter
50 zdań po angielsku
przydatnych dla prawnika podczas rozmowy z klientem (tabele, audio, fiszki, test)